W jaki sposób pozyskać dotację unijną?

Biznes i Finanse

Autor:

Dotacje z Unii Europejskiej są to przyznawane pieniądze tym postaciom które najlepiej zaprezentują swoje firmy. Oczywiście każdy ma prawo składać wniosek, niemniej jednak najlepsi otrzymują dotacje. Tutaj procedury są o wiele pokaźniejsze. Ma to znaczenie skutkiem tego że i kwota jest wyższa. Z Unii można nawet uzyskać około czterdziestu tysięcy złotych.

Jeśli kos pragnie większą gotówkę też może się o nią starać. Pomysły są różnorodne wskutek tego warto włożyć wysiłek w swój biznesplan i zademonstrować że ma on realne szanse na realizacje – wypróbuj Dotacje inwestycyjne 2018. Nim otrzyma się dotacje z Unii Europejskiej, trzeba przejść także półroczne szkolenie jakie zademonstruje jakie dziedziny są istotne podczas prowadzenia własnej aktywności. Tym samym nabyta wiedza dobrze może być wykorzystana.

Prócz tego następna zaleta tych dotacji jest otrzymywanie przez rok czasu pobocznej sumy która zapewni opłacanie ważnych należności firmy. Jest to taki atut którego nie wolno spotkać w innych urzędach. Tutaj firmę również trzeba utrzymać przez rok czasu przynajmniej. Wniosek o dotacje ma prawo być niezwykle skomplikowany jak także niezmiernie prosty. Zależy to od procedur i sumy dotacji. Im jest ona wyższa tym instytucja ma prawo wymagać wielu formalności. Wniosek z reguły jest podawany wraz z biznesplanem albowiem wiele ma obowiązek być odpowiednie skompletowanie.

Oprócz tego załącza się dużo załączników po to żeby komisja mogła ocenić ogół projektu. Niektóre pomysły są bardzo skromne oraz nie potrzebują wielu dokumentów natomiast inne zawierają nawet kolosalne strony wniosku i biznesplanu. Wniosek zawiera przede wszystkim dane osobowe uczestnika oraz jego ogólny plan oraz pomysł na jednostkę gospodarczą. Natomiast więcej szczegółowych wiadomości ujawnia się w biznesplanie. Wolno nawet dołączyć takie dokumenty jak umowy, rachunki, zabezpieczenia i wszelkie te potwierdzające prawdę. Wnioski zbiera zawsze dana instytucja do wyznaczonego poprzednio terminu. Po tym terminie następuje ich dokładne zbadanie i zaintrygowanych informuje się telefonicznie o rozmowie wstępnej. Wiele trwać może nawet kilka miesięcy.

Comments are closed.