Styl współczesny versus tradycja – przetestuj modne okrycia głowy

Moda i Uroda

Autor:

Modowe potyczki napotykane są praktycznie wszędzie. Nawet na arenie czapek dostrzega się różnic dotyczące stylu tworzenia, tradycji i awangardy, która tak niezwykle lubiana jest przez młodzież. Styl nowoczesny, awangarda, nowatorskie kształty czapek versus tradycja, sztampowość – to potyczka, jakiej należałoby się przyjrzeć. Na szczęście w sklepach wynajdziemy czapki, jakie spełnią wymagania zarówno wielbicieli tradycji, jak i amatorów nowości. Należałoby zwrócić uwagę na jeden, jakże ważny aspekt – nie sam styl jest znaczący, jednakowoż to, jak czujemy się nosząc czapkę.

Co poniektórzy na rzecz stylu zapominają o racjonalności, wybierając czapki nadmiernie małe czy też po prostu niedopasowane do swoich wymogów. Czym to się kończy? Awersją wobec noszenia czapek i brakiem ochrony głowy jesienną bądź zimową porą. Producenci czapek starają się, by każdy oryginalny model był funkcjonalny. Poprawiona technologia produkcji, pokaźniejsze możliwości doboru materiału – to sprawia, że nowoczesne czapki pod żadnym pozorem nie są niekomfortowe – wypróbuj nakrycia głowy willi. Wręcz przeciwnie, są lepsze, niż standardowe filcowe okrycia głowy. Porównajmy to na przykładzie uszanki. Kiedyś produkowano ją z filców. Mowa o militarnych wersjach czapek. W dzisiejszych czasach uszanki to miękki bawełniany materiał z puchową wyściółką. Sam krój nie zmienił się tak niezwykle, lecz za to zmieniły się okoliczności produkcji oraz wynik końcowy, jaki przemawia na walor.

Tak w związku z tym nie kierujmy się przy wyborze tylko stylem. Naturalnie, jest on ważny, lecz zawsze na pierwszym miejscu powinna odkryć się wygoda oraz dopasowanie czapki do należącej do nas głowy. Tylko w owym czasie będziemy weselić się z każdej sekundy spaceru w czapce. Zimowe czapki to zdecydowanie najogromniejsza grupa okryć głowy, jaką spotkamy w galeriach, sklepach internetowych lub ewentualnie w innych punktach sprzedaży nastawionych na ofertę garderobianą. Zimą potrzebujemy ochrony głowy. Nie ma mowy, żeby nosić zwiewne czapki, jakie swoją budową znacznie bardziej pasują do lata, niż do zimy.

Comments are closed.