Pułapki kredytowe – w jaki sposób radzić sobie z kłopotami pieniężnymi?

Biznes i Finanse

Autor:

Przedstawiona ustawa antyspreadowa ma wybitnie znaczący wpływ na regulowanie kredytów hipotecznych przez kredytobiorców. Przede wszystkim umożliwia kontrahentom banków indywidualną spłatę zadłużenia. Zanim ustawa antyspreadowa weszła w życie, kredytobiorcy w stanie przystosować spłaty kredytów do osobistych potrzeb jedyne wtenczas, kiedy wykonali aneks do zawartej umowy kredytowej. To przykre kojarzyło się to z pobocznymi kosztami, w pewnych sytuacjach sięgającymi nawet do 300 złotych. Nowo wprowadzone regulacje uniemożliwiają natomiast bankom pobierane dodatkowych opłat, kontrahentom tudzież zapewniają możliwość podpisana aneksów do umowy w najodpowiedniejszych dla nich momentach. Dodatkowo omówiony przepis zezwala kredytobiorcom na zlecenie bankom pobierania należności z konta, w momencie, kiedy nie będą mieli oni możliwości uregulowania rat.

Jest to idealnym rozwiązaniem wtenczas, gdy jesteśmy np. na wakacjach. Należy nie zapominać, że zmiany dotyczą wszelkich zawartych umów, też tych zawartych przed wprowadzeniem przepisów. Praktycznie każdy oferowany przez dany bank kredyt hipoteczny przedstawiany jest jako niezmiernie tani i niesłychanie korzystny dla potencjalnych kontrahentów. Musimy jednakże całkowicie spowodować to, czy zalety przedstawianej w reklamach pokrywają się z warunkami zawartymi w podpisywanych umowach. Najpopularniejszą metodą pozyskiwania zainteresowania klientów jest oferowane niebywale niskiego oprocentowani, jednakże przed podpisaniem zaświadczeń trzeba zorientować się czy jest ono dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Wysokość oprocentowania to niezwykle istotny czynnik znacząco wpływający na wydatki jakie poniesiemy w trakcie spłacania kredytu – w razie kłopotów, pomoże Frankowicze. Banki bardzo w szeregu przypadków oferują niskie oprocentowanie jedynie w pierwszym, ewentualnie drugim roku kredytowania, ma to niewielkie znaczenie w przypadku kredytów spłacanych przez 20 czy 30 lat. Niestety konsumenci rzadko są informowani o tym ograniczeniu. Powinniśmy zatem dogłębnie uczynić proponowaną stopę referencyjną i wysokość marży, na których opiera się oprocentowanie.

Comments are closed.